Archiwum - sierpnia 2009

6 Widera Komentarze (3)
18. sierpnia 2009 12:25:00
linkologia.pl spis.pl

Jest to zestaw 6 ćwiczeń kształtujących rzeźbę i wzmacniających mięśnie brzucha, które wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw jako jedną serię. Ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni całego programu treningowego, który trwa 6 tygodni. Dzienny trening nie powinien trwać dłużej niż 25 minut, dlatego w ostatnich tygodniach należy zwiększyć tempo wykonywania ćwiczeń, zwłaszcza że przerw nie wliczamy do czasu.

Istotą całego treningu jest to, że w każdym ćwiczeniu stosuje się zatrzymanie ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sekundy. Przerwy między seriami należy wykorzystać na rozciąganie mięśni brzucha (np. kołyska, koci grzbiet). Aby osiągnąć zamierzony efekt nie wolno przerywać programu na dłużej niż jeden dzień.

Podczas treningu wykorzystywane są napięcia izometryczne mięśni brzucha. Pomimo tego, że praca mięśni brzucha stosowana jest bez obciążeń, jest to jedna z metod, która najszybciej daje efekty.

Ćwiczenia mają charakter uniwersalny, nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu, właściwie może je wykonać każdy w dowolnym miejscu: w domu, w klubie fitness, na świeżym powietrzu, na płaskim podłożu, na materacu lub dywanie. Należy pamiętać, aby wykonywać je dokładnie, zwracając uwagę na ułożenie rąk i głowy względem tułowia oraz odpowiedni kąt przy skłonach i zgięciach.

Wadą szóstka weidera jest to, że codziennie powtarzanie tych samych ćwiczeń z czasem staje się po prostu nudne. Dodatkowo ćwiczenia są dość męczące, wymagają sporo energii i samozaparcia, często odczuwalny jest ból mięśni brzucha czyli tzw. zakwasy. Program Weidera wymaga cierpliwości i systematyczności. Wiele osób zniechęca się po 2-3 tygodniach i rezygnuje, mimo już widocznych pierwszych efektów. Niektóre osoby skarżą się także na bóle w części lędźwiowej kręgosłupa. Zwłaszcza ćwiczenie nr 6 wykonywane jest w niezbyt korzystnej pozycji dla dolnego odcinka kręgosłupa. Aby go odciążyć, można trochę zmodyfikować pozycję uginając nogi w kolanach i opierając stopy na podłożu, palcami na siebie.

"Szóstka" Weidera to dla wielu osób ciężka praca, ale wytrwałym zapewnia sukces - płaski, pięknie wyrzeźbiony brzuch.

fitness : Diet, Dietetyka, Diety, Fitness, Health, Life, Odchudzanie, Trening, Women, Zdrowie : diet, dietetyka, diety, fitness, health, life, odchudzanie, trening, women, ćwiczenia

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456