lis 21 2008

Wpływ ruchu na poszczególne narządy


Komentarze: 0

1. Serce - zmuszając je do cięższej pracy, wzmacniamy i poprawiamy jego kondycję, a więc wydajność, dzięki czemu usprawnia się krążenie krwi oraz zdolność do efektywnego wykorzystywania tlenu w całym organizmie.

2.Mięśnie - zwiększenie siły mięśni, dzięki regularnym ćwiczeniom, działa pobudzająco na układ krążenia. Przez naczynia krwionośne do komórek przedostają się większe ilości tlenu i substancji odżywczych, a usuwane są produkty przemiany materii. Dotlenione mięśnie mogą pracować dłużej i wydajniej - czyli poprawia się kondycja i wytrzymałość organizmu.

3. Stawy - aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową ruchomość stawów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia ich bolesności i zesztywnienia w starszym wieku. Dzięki sprawnym stawom, możemy być aktywni przez całe życie.

4. Płuca - wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych usprawnia pracę całego układu oddechowego. Wzmożona praca płuc pozwala zwiększyć ilość pobieranego tlenu, który poprzez układ krwionośny jest transportowany do wszystkich komórek organizmu.

5. Mózg - w trakcie wysiłku poprzez naczynia krwionośne do mózgu dopływa większa ilość natlenionej krwi. Poprawia się jego praca - łatwiej nam zapamiętywać i koncentrować się.

6. Skóra - sprawny układ krążenia to zdrowszy wygląd skóry. Ćwiczenia fizyczne powodują wzmożony przepływ krwi przez drobne naczynia krwionośne, dzięki czemu prawidłowo dotleniona skóra jest elastyczna i jędrna, a cera ma rumiany kolor.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz